Program retur LIGA 1, ediţia 2012-2013

24/02/2013, LIGA I, Marian ŞANIA

1971ANMJAHUABS567762 Program retur LIGA 1, ediţia 2012 2013Returul Ligii 1 româneşti, mai bine zis minireturul, a început cu toate echipele la start, însă cum sunt mari probleme financiare la unele grupări, e posibil ca din 18 echipe cîteva să dispară din peisaj.

Steaua e campioana de iarnă şi e favorită la cîştigarea campionatului în acest sezon. La retrogradare e înghesuială mare, probabil că abia la final vom afla cine retrogradează.

INTRĂ ÎN COMUNITATEA FOTBAL 123 PE FACEBOOK

ETAPA A 20-A (22-25 februarie)

Universitatea Cluj-Napoca – Steaua Bucuresti
Astra Giurgiu – Viitorul Constanta
Concordia Chiajna – CS Tr. Severin
Otelul Galati – Petrolul Ploiesti
CSMS Iasi – Rapid Bucuresti
FC Vaslui – CFR Cluj-Napoca
Ceahlaul Piatra Neamt – Pandurii Tg. Jiu
Gaz Metan Medias – Gloria Bistrita
Dinamo Bucuresti – FC Brasov

ETAPA A 21-A (2 martie 2013)
Petrolul Ploiesti – CSMS Iasi
FC Brasov – Concordia Chiajna
Rapid Bucuresti – Dinamo Bucuresti
CFR Cluj-Napoca – Otelul Galati
Gloria Bistrita – Ceahlaul Piatra Neamt
Pandurii Tg. Jiu – FC Vaslui
Steaua Bucuresti – Gaz Metan Medias
Viitorul Constanta – Universitatea Cluj-Napoca
CS Tr. Severin – Astra Giurgiu

ETAPA A 22-A (9 martie 2013)
Ceahlaul Piatra Neamt – Steaua Bucuresti
Gaz Metan Medias – Viitorul Constanta
Universitatea Cluj-Napoca – CS Tr. Severin
Rapid Bucuresti – Petrolul Ploiesti
CSMS Iasi – CFR Cluj-Napoca
Otelul Galati – Pandurii Tg. Jiu
FC Vaslui – Gloria Bistrita
Dinamo Bucuresti – Concordia Chiajna
Astra Giurgiu – FC Brasov

ETAPA A 23-A (16 martie 2013)
Pandurii Tg. Jiu – CSMS Iasi
CFR Cluj-Napoca – Rapid Bucuresti
Petrolul Ploiesti – Dinamo Bucuresti
Gloria Bistrita – Otelul Galati
Viitorul Constanta – Ceahlaul Piatra Neamt
Steaua Bucuresti – FC Vaslui
CS Tr. Severin – Gaz Metan Medias
FC Brasov – Universitatea Cluj-Napoca
Concordia Chiajna – Astra Giurgiu

ETAPA A 24-A (30 martie 2013)
Otelul Galati – Steaua Bucuresti
FC Vaslui – Viitorul Constanta
Ceahlaul Piatra Neamt – CS Tr. Severin
Petrolul Ploiesti – CFR Cluj-Napoca
Rapid Bucuresti – Pandurii Tg. Jiu
CSMS Iasi – Gloria Bistrita
Universitatea Cluj-Napoca – Concordia Chiajna
Gaz Metan Medias – FC Brasov
Dinamo Bucuresti – Astra Giurgiu

ETAPA A 25-A (6 aprilie 2013)
Steaua Bucuresti – CSMS Iasi
Pandurii Tg. Jiu – Petrolul Ploiesti
Gloria Bistrita – Rapid Bucuresti
CFR Cluj-Napoca – Dinamo Bucuresti
Viitorul Constanta – Otelul Galati
FC Brasov – Ceahlaul Piatra Neamt
CS Tr. Severin – FC Vaslui
Concordia Chiajna – Gaz Metan Medias
Astra Giurgiu – Universitatea Cluj-Napoca

ETAPA A 26-A (13 aprilie 2013)
Rapid Bucuresti – Steaua Bucuresti
CSMS Iasi – Viitorul Constanta
Otelul Galati – CS Tr. Severin
CFR Cluj-Napoca – Pandurii Tg. Jiu
Petrolul Ploiesti – Gloria Bistrita
Ceahlaul Piatra Neamt – Concordia Chiajna
FC Vaslui – FC Brasov
Dinamo Bucuresti – Universitatea Cluj-Napoca
Gaz Metan Medias – Astra Giurgiu

ETAPA A 27-A (20 aprilie 2013)
CS Tr. Severin – CSMS Iasi
Steaua Bucuresti – Petrolul Ploiesti
Viitorul Constanta – Rapid Bucuresti
Gloria Bistrita – CFR Cluj-Napoca
Pandurii Tg. Jiu – Dinamo Bucuresti
FC Brasov – Otelul Galati
Astra Giurgiu – Ceahlaul Piatra Neamt
Concordia Chiajna – FC Vaslui
Universitatea Cluj-Napoca – Gaz Metan Medias

ETAPA A 28-a (27 aprilie 2013)
CFR Cluj-Napoca – Steaua Bucuresti
Petrolul Ploiesti – Viitorul Constanta
Rapid Bucuresti – CS Tr. Severin
Pandurii Tg. Jiu – Gloria Bistrita
Otelul – Concordia Chiajna
CSMS Iasi – FC Brasov
Dinamo Bucuresti – Gaz Metan Medias
Ceahlaul Piatra Neamt – Universitatea Cluj-Napoca
FC Vaslui – Astra Giurgiu

ETAPA A 29-A (4 mai 2013)
Concordia Chiajna – CSMS Iasi
CS Tr. Severin – Petrolul Ploiesti
FC Brasov – Rapid Bucuresti
Viitorul Constanta – CFR Cluj-Napoca
Steaua Bucuresti – Pandurii Tg. Jiu
Gloria Bistrita – Dinamo Bucuresti
Astra Giurgiu – Otelul Galati
Gaz Metan Medias – Ceahlaul Piatra Neamt
Universitatea Cluj-Napoca – FC Vaslui

ETAPA A 30-A (8 mai 2013)
Gloria Bistrita – Steaua Bucuresti
Pandurii Tg. Jiu – Viitorul Constanta
CFR Cluj-Napoca – CS Tr. Severin
Rapid Bucuresti – Concordia Chiajna
Petrolul Ploiesti – FC Brasov
Dinamo Bucuresti – Ceahlaul Piatra Neamt
FC Vaslui – Gaz Metan Medias
Otelul Galati – Universitatea Cluj-Napoca
CSMS Iasi – Astra Giurgiu

ETAPA A 31-A (11 mai 2013)
Dinamo Bucuresti – Steaua Bucuresti
Universitatea Cluj-Napoca – CSMS Iasi
Concordia Chiajna – Petrolul Ploiesti
Astra Giurgiu – Rapid Bucuresti
FC Brasov – CFR Cluj-Napoca
CS Tr. Severin – Pandurii Tg. Jiu
Viitorul Constanta – Gloria Bistrita
Gaz Metan Medias – Otelul Galati
Ceahlaul Piatra Neamt – FC Vaslui

ETAPA A 32-A (18 mai 2013)
Steaua Bucuresti – Viitorul Constanta
Gloria Bistrita – CS Tr. Severin
CFR Cluj-Napoca – Concordia Chiajna
Pandurii Tg. Jiu – FC Brasov
FC Vaslui – Dinamo Bucuresti
Otelul Galati – Ceahlaul Piatra Neamt
CSMS Iasi – Gaz Metan Medias
Rapid Bucuresti – Universitatea Cluj-Napoca
Petrolul Ploiesti – Astra Giurgiu

ETAPA A 33-A (24 mai 2013)
CS Tr. Severin – Steaua Bucuresti
Dinamo Bucuresti – Viitorul Constanta
Ceahlaul Piatra Neamt – CSMS Iasi
Universitatea Cluj-Napoca – Petrolul Ploiesti
Gaz Metan Medias – Rapid Bucuresti
Astra Giurgiu – CFR Cluj-Napoca
Concordia Chiajna – Pandurii Tg. Jiu
FC Brasov – Gloria Bistrita
FC Vaslui – Otelul Galati

ETAPA A 34-A (29 mai 2013)
Viitorul Constanta – CS Tr. Severin
Gloria Bistrita – Concordia Chiajna
Steaua Bucuresti – FC Brasov
Otelul Galati – Dinamo Bucuresti
Rapid Bucuresti – Ceahlaul Piatra Neamt
CSMS Iasi – FC Vaslui
Petrolul Ploiesti – Gaz Metan Medias
CFR Cluj-Napoca – Universitatea Cluj-Napoca
Pandurii Tg. Jiu – Astra Giurgiu

*** DĂ ŞI LA PRIETENI DACĂ ŢI-A PLĂCUT CE AI CITIT! ***
     

    Adaugă un comentariu

    Spam protection by WP Captcha-Free

     



    Switch to our mobile site